Rzucam cukier – Etap IV

Po co to robisz? Po co rzucasz cukier? Zjedz ciasteczko! 

Nie daj się demonom i wątpliwościom! 

Ludzie będą próbowali Cię zniechęcić – rzucacze cukru są czasami zmuszeni do obrony swojego wyboru. Otoczenie tego nie rozumie, uważa to za głupie i niepotrzebne. Wszyscy wiedzą, że cukier jest szkodliwy, jednak przywiązanie do niego (zarówno fizyczne jak i psychiczne) jest silniejsze. Jakbyśmy powiedzieli, że rezygnujemy z chipsów czy fast foodów spotkalibyśmy się z większym zrozumieniem.

Sarah Wilson w swojej książce przedstawia kilka ciętych ripost, które mogą nam pomóc w „walce z hejterami”, którzy zamiast Cię wspierać w cukrowym detoksie, będą Ci go utrudniać!

rzucam cukier - etap IV

Każda prawda przechodzi trzy fazy. Najpierw jest obiektem drwin. Potem spotyka się z dzikim sprzeciwem. Na koniec zostaje uznana za oczywistą” Arthur Schopenhauer

Osobiście jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru! Czuję się zdecydowanie lepiej, skóra nie zmaga się z niedoskonałościami, problemy z jelitami i żołądkiem zniknęły, a przy treningu 3 razy w tygodniu (zaledwie 30min) moje wymiary się zmniejszyły!

rzucam cukier - etap IV

Nadal masz wątpliwości? Spróbuj! Na kilka dni. Może jest to coś dla Ciebie! Jeśli nie to trudno, najważniejsze to czuć się dobrze w swoim ciele. Podziel się ze mną Twoimi sposobami na dobre samopoczucie.

You may also like

  • Trudno jest wyeliminować cukier z codziennej diety tak na 100%, bo kryje się on w różnych produktach, które zdarza nam się jeść i nie są to słodycze. Staram się cukier ograniczać, nie jem słodycz, ale z kolei zjem jogurt ze sklepu, a tam cukier znajdę idt. Na szczęście od cukru można się odzwyczaić i po jakimś czasie przestaje ssać cukrowy głód 🙂 Cukier naprawdę uzależnia, trzeba na niego uważać.

  • Z cukrem walczę bardzo długo i niestety ciągle przegrywam. Ochota na słodycze przychodzi zawsze w nieodpowiednim momencie. Ale nie poddaje się 😉 Powodzenia w Twoich zmaganiach! 😉

  • Odkąd zaczęłam karmić piersią ochota na słodycze mnie nie opuszcza. Nawet pisałam o tym artykuł, bo chciałam się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje. Przyczyną są u mnie nieprzespane noce. Teraz mam wyzwanie – pieniądze za które kupiłabym coś słodkiego odkładam na buty. Wiadomo czasem sie poddam ale jednak sporo odkładam i od razu brzuch maleje😊

  • Gratuluję wytrwałości, nie ma co odkładać, tylko działać i cierpliwie czekać na efekty 🙂

  • Oliwka

    Ja już od dłuższego czasu unikam cukru z wyboru i rzeczywiście początki były ciężkie, ale to tylko dowód na to jak bardzo cukier uzależnia. Teraz przechodzę przez dział ze słodyczami obojętnie a kiedyś zawsze kilka produktów lądowało w koszyku. Myślę, że inni krytykują takie wybory z zazdrości (sami nie mają dość silnej woli by to zrobić).

  • Oj motywujesz i to bardzo! Ciekawy wpis i wyzwanie.

  • Od kilku miesięcy staram się ograniczyć cukier, ale nie wychodzi mi to najlepiej…