Movember 2016

Październik był miesiącem świadomości i badań dla kobiet, listopad natomiast jest skierowany do mężczyzn. Podjęte działania trochę się różnią, idea jest jednak ta sama. Profilaktyka i badania w celu uniknięcia poważnych chorób nowotworowych. MOVEMBER bo o nim mowa, ma za zadanie namówić panów do zadbania o swoje zdrowie.

Movember jest popularny na całym świecie. Mężczyźni, którzy chcą popularyzować profilaktykę i badania zapuszczają wąsy (przestają się golić 1 listopada, przynajmniej na 30 dni), kobiety natomiast mogą przelać pieniążki dla specjalnej fundacji.

Movember 2016

W mojej pracy poszliśmy o krok dalej. Razem ze zbieraniem pieniędzy na badania postanowiliśmy popularyzować aktywność fizyczną. Pomysł powstał kilka lat temu i co roku mamy więcej uczestników. Na czym polega Movember w mojej pracy? Już tłumaczę!

Każdy kto chce pomóc i wziąć udział w wyzwaniu wpisuje swoje imię do ogólno dostępnego dokumentu i czeka, aż ktoś da im zadanie. Musi być realne, kreatywne i związane z aktywnością fizyczną np. wyścig na trzy nogi dookoła szkoły. Kiedy zadanie zostanie wykonane pomysłodawca przelewa dowolną kwotę na konto fundacji. Dowody wykonanych zadań w postaci zdjęć, bądź filmików są przesyłane do wszystkich uczestników. Proste prawda?

Movember 2016

W zeszłym roku udało nam się zebrać 7000dkk (równowartość 3500zł) i mamy zamiar pobić ten rekord w tym roku! Trzymajcie kciuki! Jeśli pomysł Wam się podoba wypróbujcie go wśród swoich przyjaciół i współpracowników – mnie udało się namówić do udziału Sylwie z bloga fiolka endorfin do udziału w naszej zabawie.

Po zakończeniu akcji Movember pokażę Wam najciekawsze zadania z jakimi musiałam się zmierzyć oraz ile pieniędzy udało nam się zebrać.

 

 

You may also like

 • Bede trzymac kciuki bo to genialna akcja!

 • Pierwszy raz slysze o takiej akcji wiec zycze powodzenia i obys uzbierala jak najwieksza kwote pieniedzy!

 • W zeszłym roku z całą firmą dołączaliśmy się do akcji 🙂

 • Pierwsze słyszę o tej akcji 🙁 A jest bardzo potrzebna, bo panowie często nie dbają o swoje zdrowie

 • Czekam na wyniki 🙂

 • Świetny pomysł:). Fanie jest się tak wzajemnie motywować. Jestem ciekawa jakim wynikiem zakończy sie akcja Movember:).

 • Bardzo fajny pomysł i świetny wynik! Ciekawe jaki będzie w tym roku 🙂

 • Inicjatywa jak najbardziej na plus! Tylko po co mężczyźni mają zapuszczać wąsy?

  • Taki znak solidarnosci wybrali panowie na calym swiecie – jest to ich sposob pokazania ze wspieraja akcje 🙂 Panie wybraly kolor rozowy w pazdzierniku a panowie wasy w listopadzie 🙂

 • Świetny pomysł! 🙂 Choć może nie ten z wąsami ;).

  Zadanie ze zdjęcia nie do końca wygląda na wykonalne :D. Przynajmniej tak to widzę u siebie ;).

  Chętnie zobaczę post z zadaniami, z którymi się mierzyłaś, bo kreatywność ludzka nie zna granic :D.