Teacher appreciation day

A Teacher is a compass that activates the magnets of curiosity, knowledge and wisdom in the pupils.

Ever Garrison

zdjecie

Wszyscy dziś świętują Międzynarodowy Dzień Kobiet, jednak u mnie w szkole mamy jeszcze jedno święto – Teachers Appreciation Day. Dzień Nauczyciela moi drodzy – wiem z czym Wam sie kojarzy. Dzień wolny od pracy/szkoły, mnóstwo kwiatów i czekoladek dla nauczycieli (nawet tych, którzy nie są za bardzo lubiani) jednak tutaj wyglada to zupełnie inaczej.

 

W szkole pracuje sie normalnie, nie dostajemy żadnych specjalnych prezentów, ale kilka słów od naszych uczniów na własnoręcznie robionych kartkach. Niby nic wielkiego, ale jak dla mnie szczere słowo od tych małych diabłów znaczy więcej niż piękny bukiet kwiatów. Rodzice przygotowują dla nas lunch złożony z tradycyjnych dla nich potraw – czy wspomniałam, ze moi uczniowie pochodzą z całego świata? Wiec wyobraźcie sobie tylko jakie pyszności czekały na spalaszowanie.

IMG_2753

IMG_2752

IMG_2756

Uwierzcie bądź nie, ale jak dla mnie właśnie takie okazanie wdzięczności dla nauczyciela ma najwieksza wartość. Kiedy moje przedszkolaki naucza sie czegoś nowego, kiedy krzyczą do Ciebie na ulicy mówiąc rodzicom, ze to Ty ich czegoś nauczyłaś, kiedy podbiegaja do Ciebie na korytarzu, żeby pochwalić sie co fajnego dzisiaj robiły, ten błysk w oku, kiedy próbują czegoś nowego. Bo z tymi małymi diabłami to jest tak, ze albo uwielbiają Twoje zajęcia, albo ich nie lubią. Jeśli raz sobie wyrobią zdanie na ten temat, to możesz stanąć na rzęsach, ale swojej opinii nie zmienia.

 

Dlatego tez Drodzy Nauczyciele apeluje o rozwagę! Nie bądźcie tymi w stylu : „Mata piłkę i grajta” , ale spróbujcie zainteresować dzieciaki swoim przedmiotem.

 

 

You may also like

 • Sylwia

  Zawód nauczyciela jest ważny, ale ostatnio coś traci na jakości 🙁

  • No niestety.. Nauczyciel jest jednak z osoba, ktora ma ogromny wplyw na rozwoj dzieci i musze przyznac, ze krew mnie zalewa jak slysze niektore historie w mediach. Mam jednak nadzieje, ze to sie szybko zmieni i bedzie wiecej nauczycieli z powolania, ktorzy przekaza wiedze i umiejetnosci dzieciom 🙂

 • Bardzo fajnie, że czerpiesz, że swojej pracy tyle radości:)

  • Jak to mowia: ‚Jesli masz prace, ktora lubisz nie mozesz tego nazwac praca’ 🙂

 • Ostatnio coraz więcej się przekonuję, że przede wszystkim liczy się relacja. I że to ona właśnie w zawodzie nauczyciela pomaga przekazać wiedzę uczniom. Nic dziwnego, że Twoje przedszkolaki Cię uwielbiają, bo nawet z tego wpisu wynika, że Ci na nich zależy. Pozdrawiam!

 • Jak miło ^_^ Fajnie, że trudna, jak by nie było praca, sprawia Ci satysfakcję 🙂 Dni takie, jak ten są bardzo ważne.

  • Sa lepsze i gorsze dni – jednak warto przetrwac te gorsze, bo te dobre daja niesamowita radosc 🙂