Kampania ‚Your life in his hands’

Kilka tygodni temu przeczytałam poruszający artykuł w brytyjskim Cosmopolitan o młodej dziewczynie, której życie uratował jej chłopak. Pewnie myślicie, ze mowa tutaj o wypadku samochodowym lub innym nieszczęśliwym zdarzeniu, jednak nie…

Historia opowiadała o tym, jak On wyczuł guzek w jej piersi i nalegał, żeby zgłosiła sie z tym do lekarza. Ona z kolei mówiła, ze to nic takiego i na pewno mu sie przewidziało, ze jest za młoda itp… Jego upór i naleganie na wizytę u specjalisty opłaciło sie – diagnoza była jednoznaczna: ‚Wcześnie wykryty rak piersi.’
Mogę sobie tylko wyobrażać przerażenie tej dziewczyny, a jednocześnie usłyszeć kamień spadający z serca, bo da sie to cholerstwo przegnać! Operacja, chemioterapia, długie godziny w szpitalu, litry przelanych łez, walka, nadzieja, miłość, przyjaciele, bliscy, lekarze, to wszystko i jeszcze więcej złożyło sie na szczęśliwe zakończenie tej historii.
Okazuje sie, ze jest mnóstwo takich przypadków, kiedy kobiety w każdym wieku nie wykonują samobadania piersi, albo zapominają o nie poprosić ginekologa i to właśnie ich partner niczym książę z bajki ratuje je z opresji.
Właśnie dlatego powstała kampania ‚Your life in his hands’ gdzie mężczyźni zachęcaja swoje partnerki do badań i zapobiegania nowotworom oraz oferuja swoją pomoc łącząc przyjemne z pożytecznym. Przypominają o tym jak ważna jest profilaktyka, wczesne wykrywanie zmian, ze diagnoza nie zawsze oznacza smierć, mówią o nadziei i kontroli, o wszystkim tym co ważne do zdrowego i szczęśliwego życia.

 

Muszę przyznać, ze sama zawaliłam sprawę jeśli chodzi o badania, ale po przeczytaniu tego artykułu zrobiłam mały research i zapytałam wujka Google, jak mogę sobie pomoc i sprawdzić sie samodzielnie. Trafiłam ma wiele stron internetowych informujących w jaki placówkach mogę za darmo wykonać badania lekarskie, gdzie odbywają sie spotkania z kobietami, które wygrały walkę z rakiem, ale najważniejsze, ze trafiłam na ulotkę, która w łatwy sposób wyjaśnia jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi w swojej łazience, podczas prysznica, czy przytulnego wieczoru z ukochanym.
Drogie kobitki dbajmy o siebie, jak same widzicie na załączonej ulotce wystarczy 5min w miesiącu, aby zapobiec najgorszemu. Nie jesteście jedynymi osobami, dla których wasze zdrowie jest ważne! Pomyślcie o waszych partnerach, dzieciach, rodzicach, przyjaciołach. Dla nich najważniejsze jest abyśmy były zdrowe i szczęśliwe, dlatego tez nie odkładajmy na pózniej tego, co możemy zrobić teraz!

 

Damy radę!
Bo kto jak nie my?!

You may also like

  • świetna kampania! Popieram całym sercem, wiele młodych osób sądzi, że ma czas na badania- jednak może być za późno. Sama od 9 lat, rok w rok wykonuję usg piersi, dzięki temu jestem spokojniejsza 🙂

    • Zdrowie mamy tylko jedno i musimy o nie dbac! 🙂 Milego dnia

  • Popieram jak najbardziej 🙂 Ja na przykład robię co jakiś czas usg piersi 🙂

    • Ciesze sie, ze jest coraz wiecej ludzi dbajacych o zdrowie 🙂