Jestem książkoholikiem…

‚ We need to make books cool again. If you go home with somebody, and they don’t have any books don’t fuck them!’  

John Waters

Muszę się do czegoś przyznać…


Jestem książkoholikiem… Jest to nieuleczalne uzależnienie z którego nie mam zamiaru wychodzić!


Uwielbiam czytać – szczególnie w czasie codziennej podróży do pracy, albo przy dobrej kawie w weekendowe popołudnie. Moje półki uginają się pod różnymi tytułami od kryminałów po tanie romanse. Dlatego też powstał pomysł dzielenia się z Wami moją subiektywną opinią na temat tego co przeczytałam w cotygodniowej BOOKMANI, mając nadzieję, że znajdzie ona swoich zwolenników.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat książek – na pierwszy ogień „Sekret”, książka która zmieniła moje spojrzenie na świat i na to co się w nim dzieje.

 

Przeczytałam ją kilka miesięcy temu i co jakiś czas do niej wracam. Czasami czytam całą jeszcze raz, czasami tylko wybrane fragmenty. Możecie ją potraktować jako poradnik, albo jako wskazówkę do zmiany swojego myślenia i postępowania. Cokolwiek jednak zrobicie myślę, że każdy powinien ją przeczytać przynajmniej raz!

Jest ona podzielona na rozdziały, w których mowa o różnych sferach naszego życia (praca, związki międzyludzkie, zdrowie itd). Nie znajdziecie tam dokładnych rad jak zmienić swoją codzienność, zarabiać miliony czy poznać tą jedną jedyną miłość. Wskazuje ona jedynie jak ważne jest to o czym myślimy, czego się boimy, to o czym mówimy.

Na początku nie chciało mi się w to wierzyć, jednak zaczęłam wprowadzać do swojego życia „małe eksperymenty” sprawdzające słuszność tego co autorka zawarła w swojej książce. Nie zajęło mi dużo czasu, żeby przekonać się że to wszystko prawda!

 

Pokazałam książkę rodzinie i przyjaciołom, którzy tak jak ja starają się myśleć pozytywnie, przyciągać do swojego życia to na czym im zależy, skupiać swoje myśli na tym czego chcemy i unikać tego czego się boimy.

Proponuję każdemu z Was znaleźć chwilę, przeczytać „Sekret” – bądź obejrzeć film – i zastanowić się nad tym czy warto go wprowadzić w swoją codzienność, czy po prostu zostawić wszystko tak jak jest. Ja wiem jedno: od kiedy wprowadziłam Sekret do swojego życia jestem szczęśliwa bardziej niż kiedykolwiek! Zabawne jak bardzo pozytywne myślenie i wyobraźnia może nam pomóc w realnym i codziennym życiu.

‚Wszystko, co pojawia sie w Twoim życiu, sam je do siebie przyciągasz. A czynisz to za sprawa obrazów, jakie pojawiają sie w Twoim umyśle. To jest to co myślisz. Cokolwiek rozważasz w swoim umyśle, przyciagasz do siebie’ 


Miłego dnia!

P.S. Jakieś propozycje wciągających książek? Cokolwiek wartego zainteresowania – jestem na głodzie!

You may also like

 • Wprawdzie to historia zupełnie innego typu, to jeśli poszukujesz prozycji z fabułą, którą Cię wciągnie – polecam Wilka z Wall Street 😉

  • Okularnica

   Czytalam Wilka i musze przyznac, ze bardzo mi sie podobal 🙂

 • Kasia Maszkowska

  Moja Siostra również jest książkoholikiem i to ona prowadzi dział recenzji książek na naszym blogu, mogłaby czytać całymi dniami. A może zainteresuję Cię ta książka http://siostrydajarade.blogspot.com/2016/03/kamien-i-sol-victoria-scott.html Pozdrawiam 🙂

 • Masz na myśli ten film http://www.filmweb.pl/film/Sekret-2006-408150/descs? A co do książek to ostatnio zaczytuję się w Michniewiczu – dużo widział i ma ciekawe podejście do świata, ludzi, podróży.

  • Film mozesz znalezc na youtubie : ‚ Secret the law of attraction’.

 • piąteczka! Uwielbiam kupować książki, szkoda, że mam tak mało czasu na czytanie 🙁