A lot of energy for a good day!

Dobry i pozytywny start jest ważny, szczególnie jeśli przed Tobą ciężki dzień. Pamiętaj, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, mającym wpływ na Twoje samopoczucie! Dlatego też nie zastanawiaj się i znajdź czas oraz chęci od rana (nawet jeśli jest ekstremalnie wcześnie) na zjedzenie królewskiego posiłku. A co sobie będziecie żałować!

Moją propozycją na dziś są kolorowe placki owsiane – zdrowe i dające pozytywnego kopa (na sam ich widok gęba się śmieje!)

Składniki:

 • 1 jajko
 • 2 łyżki stołowe mąki pełnoziarnistej
 • 3 łyżki mleka (1,5%)
 • 4 łyżki jogurtu naturalnego (0,5%)
 • 5 łyżek płatków owsianych
 • 1 łyżeczka wanilii

Wszystko dokładnie mieszamy i smażymy placki na niewielkiej ilości oleju kokosowego (z tej porcji składników powinniście otrzymać 2-3 sztuki). Podajemy z ulubionymi owocami i jogurtem naturalnym.

Bardzo proste w wykonaniu, więc jeśli nie straszna Wam pobudka 10 minut wcześniej niż zwykle, możecie ich spróbować choćby dziś – no może jednak jutro.

Smacznego !

Continue Reading

Be good to yourself! You deserve it

Dbaj o siebie! Rozpieszczaj się! Mów do siebie tylko pozytywne rzeczy! Kochaj siebie!

121H

Mówisz, że to robisz, ale jesteś pewna, że tak jest?! Jeśli jesteś zmęczona, nie dosypiasz, stresujesz się, masz zły humor to na 100% nie opiekujesz się sobą w należyty sposób.

Zadaj sobie podstawowe pytania:

 • Czy masz czas na relaks?
 • Czy się dobrze odżywiasz?
 • Czy uprawiasz jakiś sport, albo ćwiczysz?
 • Czy masz czas dla siebie, przyjaciół i rodziny?
 • Czy…

W miejsce kropek wpisz dowolne zakończenie pytania, które kojarzy Ci się ze szczęśliwym życiem, z tym czego potrzebujesz, co poradziłbyś swojej najlepszej przyjaciółce.

Zacznij się obserwować i zwróć uwagę na to jak do siebie mówisz, jakie myśli plączą się w Twojej głowie w złych i dobrych chwilach Twojego życia. Sprawdź czy się rozwijasz, doceniasz, szanujesz, motywujesz w dążeniu do celu.

kaboompics.com_Be happy always

Nie czekaj na księcia z bajki, który będzie Cię rozpieszczał. Nie oczekuj, że przyjaciółka będzie się Tobą opiekować. Nie zastanawiaj się co by powiedzieli i poradzili rodzice. Weź życie w swoje ręce, pozwól sobie na szczęście, na przyjemności i uśmiechnij się bez poczucia winy, bo zasługujesz na wszystko co najlepsze.

„We deserve all the good things that happen to us. Don’t feel guilty, accept the blessings” 
Paulo Coelho
Zacznij już dziś od prostych rzeczy typu gorąca kąpiel, rozmowa z przystojnym przyjacielem, komedia romantyczna, zakupy online, dobra książka. Cokolwiek sprawia Ci radość i podnosi poczucie własnej wartości.
Pamiętaj, że jeśli promieniejesz szczęściem, przyciągasz go jeszcze więcej do swojego życia. Dlatego też nie zastanawiaj się dłużej i inwestuj w siebie!
Miłego dnia!
Okularnica
Continue Reading