Jak i dlaczego Dania?! Odcinek 1

google.pl/images

Kim jest Okularnica? 27 letnią dziewczyną / kobietą (niepotrzebne skreślić), która od sierpnia 2010 roku mieszka w Danii. A miałam wyjechać tylko na 4 miesiące..

Dlaczego Dania? Już tłumaczę.

Ostatni rok studiów – czas idealny na Erasmusa (fantastyczny pomysł mojej koleżanki).

Możecie się zastanawiać dlaczego nie wybrałam bardziej egzotycznego kraju, jednak 4 miesiące w Danii na specjalizacji Dance i wycieczką fakultatywną do Nowego Jorku było jak spełnienie marzeń.

Wypełniłyśmy niezbędne dokumenty, zdałyśmy wszystkie egzaminy (bo przecież średnią ocen też trzeba się było wykazać) i czekałyśmy na decyzję… Panika się zaczęła, kiedy dostałyśmy potwierdzenie i dokładną datę wyjazdu.. PRZECIEŻ JA SIĘ NIE DOGADAM!!!! AAAAAAA!!!!!

Załatwianie wizy, robienie zapasów, załatwianie formalności w dziekanacie, pakowanie ciuchów – 2 walizki i 3 pory roku – wydawało się mission impossible!

Ani się nie obejrzałam, a był 15 sierpnia 2010 roku i trzeba było powiedzieć: Do zobaczenia w grudniu! Byłam zestresowana, podekscytowana, przerażona i pewna, że za 4 miesiące wrócę jako inna osoba – gotowa na dorosłe życie, szukanie pracy, mieszkania, z dokładną wizją w przyszłości.

No cóż trochę się pomyliłam…

You may also like